top of page

שמירה על תיקי עור

עודכן: 8 באפר׳

 
מוצרי עור קיימים כבר מאות בשנים. תעשיה זו הינה מהעתיקות בתרבות האנושית. עור שימש להכנת בגדים ,נעליים, כפפות, שריון ,שימש גם לייצור דליים,בקבוקים ואפילו כלי נשק. המהפכה התעשייתית הביאה כל מיני חידושים טכנולוגיים חדשים שהפכו את תהליך עיבוד העור ליעיל מאוד, ידידותי לסביבה והיגייני.


 תוויות שונות על מוצרי עור, כגון "TOP GRAIN" או "FULL GRAIN". מציינת סוגים שונים של עור על בסיס איכות. אם רוצים את האיכות הטובה ביותר עבור הכסף, צריך לדעת איפה לקנות עור, וגם צריך לדעת איך להבחין בין הסוגים השונים של העור. צריך להבין מדוע עורות שווים יותר מאחרים ומדוע תיק עור מסוים עולה אלפי שקלים ,בעוד שתיקי עור אחרים עולים קמצוץ  מהמחיר.


אז מהו העור הטוב ביותר ? עור באיכות הטובה ביותר יהיה תלוי בגורמים חשובים ,בעיקר: סוג של בעל חיים ,גזע ,מיקום פיזי והאקלים שבו גדלה החיה.


תהליך הצביעה מתבצע מגזעים שונים של פרות ועצים שיפיקו איכות שונה בגלל הגנטיקה שלהם והסביבה.באקלים חם נוטים להיות חרקים העוקצים את החיה ומשאירים צלקות בעוד שבאקלים קר קיימים פחות מזיקים. זנים מסוימים עשויים להיות יותר שעירים או בעלי עור עבה יותר בשל מזג האוויר.חלקים שונים של העור גם מניבים עור איכותי שונה. לדוגמה, החלק התחתון, נוטה להיות בעל  סיבים משוחררים. הסיבים הרופפים סופחים נוזלים ונוטים להתנפח כאשר נרטבים. חלקים נמוכים נוטים הרבה יותר להפגע מחרקים וגדרות תיל. יש פגמים נוספים סביב אזור הרגליים, הצוואר והראש. צלקות אלה קבועות וכמעט בלתי אפשרי להסיר אותן במהלך עיבוד העור.כיצד לנקות ולטפל בתיק העור ?


 


 1.פנקו את התיק שלכם מהיום הראשון. כשאנו קונים משהו חדש, תמיד רוצים לשמור אותו במצב מושלם


 מומלץ להשתמש בקרם הגנה לעור המוסיף מחסום מגן לעור ,דוחה כתמים ומגן על שטח תיק העור.


 2.נקו את התיק באופן קבוע ,כמו כל דבר, ניקוי קבוע ימנע כתמים שיהיו אחר כך קשים להסרה.


3.השתמשו רק במוצרים המיועדים לעור. לעולם אל תשתמשו במגבונים,חומץ או תכשירי סבון ביתיים,ברבים ממוצרים אלו ישנם כימיקלים וחומרים שעלולים לגרום ייבוש ,קילוף ואו פגיעה בצבע התיק


 4.שמרו את התיק בתוך שקית אבק,הדבר ימנע הצטברות של אבק כשהתיק לא בשימוש וגם ימנע שפשופים מיותרים. אם אין לכם שקית אבק,השתמשו בציפית ולעולם לא  בשקיות אטומות- עור התיק חייב "לנשום" !


5.שמרו את התיק מלא כאשר אינו בשימוש, מלאו את התיק אפילו עם בגדים ישנים כדי לשמור על הצורה.


6.הימנעו מלהחזיק את הידיות יותר מדי ,נשמע קצת מוזר אבל השמנים הטבעיים מעור האדם יכול להזיק לעור ולגרום לו לאבד צבע .השתדלו להחזיק את התיק על הזרוע.


7.הימנעו מללבוש תיק עור בצבע בהיר עם ג 'ינס חדש ! העברת צבע זו היא אחד הכתמים הקשים ביותר להסרה.


8.עטים דולפים,בקבוקי מים וכדומה יכולים להרוס את התיק. קחו את הזמן שלכם ובדקו !כמה עצות בסיסיות כיצד לטפל ולנקות את תיק העור. טיפים אלה יכולים גם להיות מיושמים על רוב מוצרי העור כגון נעלי עור,ספות עור ומעילי עור.


עור מושפע בקלות מהסביבה שלו. תנאי מזג אוויר קשים כגון שלג וגשם, אך גם חום ויובש, עלולים להזיק למוצרי עור אם אינם  מוגנים כראוי. נזקים עשויים להשפיע על אסתטיקת העור,הצבע שלו, וגם על המבנה,גורם לעור להתקשח ואף לאבד את גמישותו.הנזק הנפוץ ביותר למוצרי עור נובע במיוחד ממים,חומרים שמנוניים וחשיפה ארוכה לשמש.התחילו עם מניעה!


נקיטת צעדים למניעת נזקים מראש היא דרך מוכחת לחסוך זמן, כסף ואת כאב הראש של ניקוי ותיקון ברגע שהם התרחשו. כדי להגן על תיק העור שלכם ממים, צריך להשתמש בחומר מיוחד לאיטום העור. שכבה דקה של שעוות דבורים תהיה טובה למרבית תיקי העור עם גימור חלק, למעט זמש.הדבר חשוב במיוחד בתקופות הגשומות.


הדרך הנפוצה ביותר לשימוש  בשעוות דבורים או כל חומר אחר על בסיס שעווה היא באמצעות מברשת נעליים רכה.


לפני שאתם מתחילים ,בדקו באזור מוסתר מהעין איך ההשפעה על צבע העור, במיוחד אם זה עור toned. לאחר הטיפול בתיק העור,הניחו לתיק להתייבש במשך זמן מה לפני שתשתמשו בו שוב. עכשיו נניח ותיק העור שלכם ספוג בגשם. בשום אופן לא צריך לנסות לייבש אותו באמצעות מקור חום ישיר כגון, מייבש שיער או להשאיר אותו ממש ליד הרדיאטור. זה יכול לגרום נזק משמעותי לעור, כולל סדקים.הדרך הטובה ביותר לייבש תיק עור רטוב הינה להשאיר אותו ליד מקור חום עקיף, נניח בחדר עם חימום ,אבל מספיק רחוק מהתיק.שמן עור: תיק עור צריך הגנה לא רק ממים ושומן אלא גם מן השמש. עור הוא חומר טבעי ולכן חשיפה ארוכה לאור שמש ישירה יכולה להזיק לעור ויגרמו לייבוש העור ושינויים בצבעשמירה על מראה התיק:


 כדי לשמור על המראה של התיק,הגמישות, והרכות.השתמשו בשמן הגנה לעור או בסוגי שעוות דבורים. מוצרים אלה לרוב מגיעים עם מברשת או בצורה של תרסיס, כך שכל אחד יכול לבחור על פי התיק שלו, העדפות אישיות, וניסיון. תמיד להשתמש במרכך מיוחד לעור.שימוש במוצרים אשר אינם עשויים במיוחד עבור מוצרי עור, כגון קרם ידיים וכדומה , יכולים למעשה להשאיר כתמים ולא לספק את התוצאות הרצויות.


ככל שתמהרו לטפל בכתם ,כך טובים הסיכויים להיפטר ממנו


אם אתם משתמשים במים כדי לנקות את התיק, השתמשו  במעט מים ככל האפשר ויבשו אותו מיד.


הקפידו להשתמש במוצרים מקצועיים כדי להקטין את הסיכון של נזקים לא רצויים.שמירה על יסודות אלה תבטיח כי תהנו מתיק העור שלכם במשך שנים רבות.  

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ความคิดเห็น


Post: Blog2_Post
bottom of page