top of page

סוגים של עורות


FULL GRAIN CALFSKIN LEATHER או בשמו העברי "עור גרגרים מלא" :השכבה העליונה של העור .מטופל עם צבעים את פני השטח הטבעי של אשר מסיסים ולא שמסווים העור. סיב אנכי זה של העור הינו החלק החזק והעמיד ביותר של העור, עמיד בפני סדקים ,קילופים וחורים .עור זה חזק וכתוצאה מכך עמיד גם ללחות. חלק מהיופי של עור גרגרים מלא הוא המראה הייחודי שלו, כל פיסה מספרת את הסיפור של החיה. הסימנים והאי סדרים נשמרים ,צלקות שנגרמו לחיה כתוצאה של מפגש עם גדר תיל או קקטוס, עקיצות חרקים, אפילו קמטים. כל מי שבבעלותו מוצר מעור זה יבחין בזאת. עם הגיל, פיתוח עשיר של פטינה מוסיף יופי טבעי ובלתי מתפשר ... זהו הסוג היחידי של עור ,שכמו יין משתבח עם הזמן. בקיצור, העור הטוב ביותר שכסף יכול לקנות ולכן עור זה משמש לרוב המוצרים שלנו.

  • TOP FULL GRAIN LEATHER דיי מבלבל...משום שעור זה אינו השכבה העליונה של העור כשמו אלא השכבה השנייה פני השטח של העור הוסרו במכונה לליטוש עור בכדי להסיר את ה'פגמים'.אומנם העור נראה אחיד יותר, אבל זה גם אומר כי העור הרבה פחות עמיד מאשר עור גרגרים מלא. Top full grain הינו העור הנפוץ ביותר לייצור מוצרים קטנים ועדינים משום שהוא דק יותר, גמיש יותר ופחות יקר מאשר דגנים מלאים full grain מה גם שהעבודה איתו מאתגרת פחות


  • SAFFIANO LEATHER חתימה ופטנט של בית העיצוב Prada. עור Saffiano במקורו עשוי מעור עגל באיכות הגבוהה ביותר. עור Saffiano שמקורו באיטליה שבו הוא הומצא לכאורה על ידי מריו פראדה עצמו. בפראדה רשמו פטנט על עטיפת העור החדשה והשתמשו בעבור רבים מתיקיהם המצליחים ביותר מאז.לאחר שפג תוקף הפטנט, מותגים אחרים החלו להשתמש בעור Saffiano. עור Saffiano מפורסם בעזרת הקווים האלכסוניים שלו, דפוס חוצה אשר מכווצים לתוך ציפוי שעווה המקנה לעור ברק קל. עור Saffiano יכול להיות עשוי מעור אמיתי או מלאכותי.

  • CORRECTD GRAIN LEATHER עור מתוקן : ידוע גם בשם "עור אמיתי", מיוצר באמצעות שכבות העור שנותרו לאחר פיצול העור העליון , בדיוק כמו עור גרגר עליון ,העור עובר עיבוד " sanded " כדי להסיר פגמים טבעיים.בדרך כלל,מרססים את פני השטח בחומר דמוי עור למראה טבעי .עם זאת, עיבוד זה משנה את התכונות הטבעיות של העור.

  • BONDED LEATHER מורכב משאריות עור. זה כולל את האבק ואת השבבים המלוכדים יחד באמצעות פוליאוריתן או לטקס על גבי גיליון סיבים. לעתים קרובות באמצעות ריסוס של מגוון חומרים מלאכותיים יכול להיראות כמו עור מלא.לא ניתן לקבוע את אחוז העור הטבעי אלא אם היצרן בוחר לחשוף זאת - וזה מאוד לא סביר. עור זה בעל הדירוג הנמוך ביותר שקיים בעור ,משום שלמעשה עשוי משאריות עור ותוספים שונים. COWHIDE עור פרה :חיה גדולה למדי,אז יש לה עור עבה והרבה !! עור הפרה עבה ובדרך כלל עבה מדי כדי להיות שימושי עבור מוצרי עור של היומיום בדרך כלל נהוג לחתוך את העור שיהיה דק יותר ושימושי למטרות שונות.העור מורכב משתי שכבות משולבות עיקריות : CORIUM( גלד) ו GRAIN (תבואה). סיבי הקולגן שנמצאים ב בcorium - דקים וגמישים יותר וככל שמתקרבים לשכבת ה GRAIN הם נעשים צפופים והדוקים יותר עם הגיל ולכן עור העגל רך,חלק ועדין הרבה יותר. החלק העליון של ה GRAIN פונה כלפי חוץ (שיער) יכול להכיל כתמים כמו עקיצות חרקים, סימני מתיחה, צלקות ועוד .משמעות הדבר היא כי החלק העליון של ה GRAIN הוא buffed (מוברש) לעתים קרובות כדי להפוך את העור לאחיד יותר ובשלב זה העור מקבל את דירוג האיכות NAPPA LEATHER עור נאפה: נקרא על שם מקום גילויו,"נאפה" שבקליפורניה ארה"ב. עמנואל מאנה עובד החברה Sawyer Tanning טבע את המונח עור נאפה בשנת 1875 . עור נאפה הוא מונח כללי לעור רך, חלק ובעל כרום שזוף.עור נאפה מזוהה במיוחד מעור פרה,עגל או כבש. עור זה הוא בדרך כלל רך מאוד למגע.

  • עור נאפה משמש למגוון פריטים כגון: תיקים, כפפות, מעילים, ארנקים, נעליים ופנים המכונית. עם זאת, עור בעלי החיים עלול ל"התקלקל" ולהתפרק (decomposin) בכדי למנוע זאת מבצעים "שזוף" ראשוני. שיזוף הוא תהליך שצובע את עור החיה,השיזוף נעשה לרוב מן הצומח ואו חומרים מלאכותיים על מנת למנוע את התפרקותו.. PROTECTED LEATHER עור מוגן: שאינו מרוסס, החלק התחתון של העור. החלק שמנותק מהתבואה בין ה GRAIN ו ה CORIUM, ולו שמות רבים ושונים- ממש ,אבל ממש מבלבל !! אנשים רבים מתייחסים לשכבה התחתונה של העור כמו "עור אמיתי", לעומת עור מלאכותי faux . SPLIT LEATHER עור מפוצל: (מה שגורם לעור להיות דק עד מאוד) לעתים קרובות מצופה בפולימר כדי לחקות עור מלא. עם זאת עור זה אינו חזק ולא עמיד לאורך זמן.עוד שימוש עבור עור מפוצל הוא זמש שעובר עיבוד להקנות לו את המראה NAPPED ("מחוספס/לא חלק) לרוב נוטים לבלבל עור זמש עם עור NUBUCK שעשוי מעור מלא שעבר עיבוד המקנה לו את מראה ה NAP ההבדל הוא שעור NUBUCK איכותי יותר חזק ועמיד מאשר עור הזמש. BRIGDE LEATHER עור ברידג': זהו עור טבעי וקשה מעט, צבוע בצביעה ידנית שזוכה לגימור של שכבת לקה עליונה דקה.עור הברידג' לרוב מגיע בצבעים כהים: חום אדמה, חום שוקולד ושחור.

Tuscany Bags

תיקי עור לנשים וגברים מהעורות הטובים בעולם

החשמונאים 93 תל-אביב

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page