top of page

7 דברים שצריך לשים לב אליהם לפני קניית תיק עור

אלה ההודעות שאתה שולח עם תיק עור איכותי.

פעמים רבות - הם שוברי קרח נהדרים באירועי מקצוע או רשת.

אבל...האם כל תיקי העור נוצרו שווים?

לא.

למרבה הצער - סיפורי האימה קיימים.

7 דברים שכדאי לשים לב אליהם לפני קניית תיק עור

גברים מוציאים $1,000 על תיק עור ו-6 חודשים לאחר מכן:

העור מתחיל להיסדק

התפירה מתבטלת

החומרה מתחילה להחליד

יש דברים שצריך לשים לב אליהם לפני שקונים תיקי עור.

מאמר זה נועד להדגיש את נקודות המפתח שיש לקחת בחשבון לפני שתשלוף את הארנק.

ג'קסון-וויין1. סוג העור בשימוש

כמו נעליים ומעילי עור, אתה רוצה לבחור תיק שעשוי מעור מלא. זהו עור איכותי שנראה אפילו יותר פנטסטי לאחר שנים על גבי שנים של שימוש.

העורות הטובים ביותר מפתחים פטינה אטרקטיבית - מראה מבריק ומבריק שחומר מקבל במהלך ההזדקנות. ככל שהאיכות גבוהה יותר, כך הפטינה טובה יותר. זה לא משהו שתקבלו עם עור מטופל בכבדות או בדרגות פחותות אחרות.

הימנעו מתיקים העשויים מעור מלוכד. שקיות אלו למעשה משתמשות בפיסות עור שעובדו מחדש עם כימיקלים ופלסטיק לגרסה שנייה של עור.

זה לא מזדקן טוב או שיש לו את ריח העור המובחן והנחמד הזה. זה די נפוץ בימינו ואנשי מכירות מנסים לקדם אותם כמוצרי עור אותנטיים. היזהרו - הם מגיעים במחירים נמוכים אך אינם נותנים תמורה לכסף.

2. תהליך שיזוף

העורות המשמשים לתיקים ולמארזים אינם מוכנים באותו אופן. אתה צריך לדעת את ההבדלים בין 2 תהליכי שיזוף עיקריים: שיזוף כרום ושיזוף צמחי (במיוחד שהם משפיעים על המחיר).


עבור עור שזוף כרום, התהליך כולל כרום וכימיקלים קשים אחרים. זה נגמר תוך כמה ימים - וזו הסיבה שהמוצרים שלהם תמיד זולים. עור שזוף כרום מהווה כ-90% משוק העור.


אחר כך יש לנו עור שזוף צמחי. הוא מיוצר בצורה ידידותית לסביבה, בניגוד לעור שזוף כרום. המונח "ירק" מתייחס לחומרים הטבעיים המשמשים בתהליך (כגון קליפת עצים).


כאן עורות הפרה עוברות שלב טרום שיזוף בו הן מוזנות מחדש עם הסרת כל השיער. כל עור נחתך לשתי חתיכות הנקראות "צדדים" - שאותן מכניסים לבורות גדולים וממלאים בטאנינים טבעיים. במשך מספר שבועות - לא ימים - הם ספוגים בליקר שיזוף.


מכיוון שהתהליך כולו ארוך יותר, רוב מוצרי העור השזופים הצמחיים נוטים להיות עבים ונוקשים יותר מעור שזוף כרום (אך נהיים רכים יותר בסופו של דבר כשהעור נשבר). לכן שיזוף ירקות עובד הכי טוב עבור שקיות ברמה גבוהה יותר. העורות עדיפים על עמיתיהם השיזוף בכרום באופי, בעמידות וביכולת האחיזה. הם ידועים בריח העור הקלאסי שלהם כמו גם בפטינה מעולה.


חברה אחת שאני מכיר שמשתמשת בשיזוף צמחוני היא ג'קסון וויין. בעולם של מוצרים משני הקצוות - אפשרויות מעצבים יקרות ואיכות זולה - התיקים שלהם הם משב רוח רענן. תיקי עור ג'קסון וויין מעוצבים בסגנון ופונקציונליות מהשורה הראשונה. הם גם במחיר סביר.


לחבר'ה האלה יש תהליך בקרת איכות מדהים שמבטיח מטען לאורך זמן. הם גם מציעים אחריות לכל החיים המכסה את כל הבעיות שאתה עלול להיתקל בהן עם המוצרים שלהם (אבל הסיכוי לכך קלוש למדי!)

3. ארץ מוצא וייצור

הרבה פעמים, מקור העור קובע את איכות התיק. אנחנו יודעים על כמה מדינות שמייצרות כל הזמן עור איכותי כמו איטליה, אנגליה, צרפת וארה"ב. ההיסטוריה מראה שלמדינות אלה יש רקורד טוב של שיזוף עור היטב.


atopvb

אבל בימינו אתה צריך קצת יותר שיקול דעת - במיוחד כשזה מגיע לתוויות. יש חברות שמנסות לנצל את המוניטין של "איטליה" על ידי ביצוע כל העבודה במדינה אחרת ופשוט לסיים את העור באיטליה. ואז הם חותמים את המוצר כעור איטלקי - כך הם מוכרים עור שזוף כרום או עורות באיכות נמוכה במחירים גבוהים יותר.


תרצה לחפש עור פרימיום - שבו בחירת העור והשיזוף מבוצעים כולם באיטליה או במדינות מוכרות אחרות. אתה יכול רק לסמוך על האנשים שם שיהיו בעלי מיומנות רבה ותשומת לב לפרטים לאורך תהליך ייצור התיקים.

4. עמידות ועבודת יד

תיקי העור הטובים ביותר מגיעים מהעורות העמידים ביותר. הם יצירות אמנות מקצועיות - זה לא רק חיבור של חלקים שונים. שני דברים צריכים להיות מעורבים: (1) בחירה קפדנית של עור ו-(2) תפירה מדויקת.


התיק האידיאלי יכול להחזיק משקל מסוים ולהזיז אותו מבלי להיחלש כלל. לכן הדגן הוא מכריע - עור מלא מייצר את התיקים העמידים ביותר. אבל עור עליון הוא אלטרנטיבה משתלמת יותר שגם עובדת.


התפירה על תיק צריך להיות ישר, בקושי מורגש וללא חוטים רופפים. חשוב שתבדוק את העקביות הזו במשטחים הפנימיים והחיצוניים.


יש לחבר את הידיות לגוף גם באמצעות תפרים מחוזקים או מתקנים מתכתיים. אתה לא רוצה את הידיות האלה מודבקות לתיק - הן בסיכון להשתחרר או להתנתק.


לפני שאתם קונים תיק עור, בדקו את האיכות של כל החלקים הקטנים. תמיד עוזר לבחון את הפרטים מכל צד של התיק. אלה התכונות שכדאי לשים לב אליהן היטב:

אבזמים

ידיות

מנעולים

טבעות מתכתיות

אביזרי רצועות כתף

רוכסנים (שימו לב שרוכסני מתכת הם באיכות טובה יותר מרוכסני פלסטיק)

לרכישה מקוונת של תיקים - הגדל את התמונות כדי שתוכל לבדוק את החלקים הבודדים. זכרו גם להסתכל (או לבקש) תמונות המציגות את התיק כשהרוכסן שלו סגור ופתוח.


להלן פירוט של צבעי תיקי העור הנפוצים והסביבה עבור כל אחד מהם: שחור, חום כהה, שזוף וחום בהיר.


שחור וחום כהה מתאימים ביותר לסביבות מקצועיות. הם מקרינים תחושה של סמכות וכוח. שזוף וחום בהיר יותר הולכים טוב עם אווירת עבודה נינוחה יותר או נינוחה יותר.


האפשרות הרשמית ביותר היא שחור, שכן היא משלימה חליפות מכל הצבעים. אבל זכור שעור חום כהה (שוקולד) הוא עוד בחירה מושלמת. צבע זה יכול להישאר מאוד אלגנטי וקלאסי גם אחרי עשור.


הימנע מתיקים שיש להם יותר מ-2 צבעים שונים או עם תפרים עם צבע מנוגד. התיקים הללו נתפסים כראוותניים. צבע בודד יהיה ההימור הבטוח ביותר.

7. הצהרה

לבסוף, אתה צריך לשקול את סוג ההצהרה שאתה רוצה לעשות עם התיק שלך. העיצוב צריך להיות מתאים למקצוע שלך.


התיק עצמו צריך לעשות את מה שאתה צריך שהוא יעשה. הבחירה הנכונה יכולה לקחת את הסגנון והתדמית שלך לשלב הבא. זה עוזר לך להשמיע אמירה עוצמתית בכל מקום שאתה הולך.


בהתאם לכך - חשוב לדעת את ההבדלים בין תיק לתיק שליח:


תיק מסמכים


זה שימושי לעורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, רופאים, אנשי עסקים ואנשי מקצוע אחרים המעבירים מסמכים/מחשבים ניידים אל המשרד וממנו

זו הבחירה הטובה ביותר ללוות חליפה שאתה לובש לעבודה או לפגישה

נרתיק נספח הוא מארז יוקרתי קטן יותר שניתן להשתמש בו כדי לקחת כמה מסמכים או מחשב נייד לפגישה או מצגת, ללא צורך בתיק בגודל מלא

תיק שליח


זה פחות רשמי ויותר תכליתי מאשר תיק

זה נועד להינשא על הכתף או על הגוף

זה עובד נהדר עבור סביבות עבודה מזדמנות או בעת נסיעה לחופשה


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page