top of page

תיקים לנשים בעבודת יד

עודכן: 9 באוג׳ 2022כשמדברים על תיקים בעבודת יד, חשוב לשים לב לאיכות של התיק, היות והחוכמה היא לבחור בתיק איכותי ואמין, שיחזיק מעמד לאורך זמן ולא יתפרק, יקרע או ישתפשף מהר מידי. כדאי לזכור כי התיק אחראי באופן ניכר על הסטייל והסגנון הכללי, לכן חשוב להשקיע בתיק שיצליח להעביר את המסר הנכון. חשוב לזכור כי אותו הבגד יכול ליהנות מסוגי סטייל שונים, בהתאם לסוג ולעיצוב של התיק. הדגש הוא לא רק על איכות החומרים המשמשים לעיבוד ידני, אלא גם על תשומת לב לפרטים מסוימים.


לדוגמה, כאשר מדובר בהכנת תיק עור, התפרים צריכים להיעשות בצורה מדויקת מאוד. למעשה, מספיקה טעות קטנה כדי להפוך את האלמנט הזה, לכאורה כל כך חסר משמעות, למשהו שעלול לפגוע בעיצוב התיק.


מסיבה זו, תיקים בעבודת יד איטלקית מיוצרים אך ורק על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שמאחוריהם ניסיון רב ושהם ניחנים במיומנות ידנית יוצאת דופן לבצע סוגים שונים של תפרים בצורה ללא דופי.


למרות שכאשר מדובר על תיקים בעבודת יד רוב סוגי התפירה נעשים באופן ידני, לעיתים ישנם דגמים עם תפירה במכונה המאפשרים להגיע לתוצאה טובה על ידי צמצום מאוד של זמני הפעולה.


עם זאת, ללא קשר לשיטה שבה נעשה שימוש, הנה אילו מאפיינים חייבים להיות לסוגי התפירה השונים של תיקים בעבודת יד.


סוגי תפירת עור: מה המתאימים ביותר לתיקים בעבודת יד

בין סוגי התפרים השונים הקיימים כיום הודות לכלים בעלי ביצועים גבוהים ומהירים, תפירה ידנית מסורתית היא ללא ספק זו המועדפת על ידי חייטים מומחים שכן, גם אם היא דורשת יותר זמן ליצירה ויותר תשומת לב, יש לה יתרון חשוב, כלומר התנגדות. בנוסף, התפירה הידנית היא בהחלט יותר ספציפית ונותנת מגע ייחודי לכל תיק.


תפירה מסוג זה מתבצעת במחטים מיוחדות, גדולות ועמידות, ומשמשת לעיתים קרובות מאוד לעור והחוט משומן בשעווה דבורים. הנוכחות של החומר הטבעי הזה לא רק מגינה על החוט מלחות, אלא עוזרת להפוך אותו לחלק יותר, ולכן הופך פרקטי יותר לתפירה, אלא גם קל יותר להצמיד אותו לעור.


אם תפירה ידנית היא תהליך שמציע התנגדות ותוצאות מצוינות, טוב לדעת שברור שלתיקים בעבודת יד המיוצרים בתפירה מסוג זה יהיו מחירים וזמני אספקה ​​גבוהים יותר, במיוחד אם הם עשויים לפי מידה של פריטים.


בין סוגי התפרים לעור יש גם את זה שמתבצע עם מכונת התפירה, פתרון המבטיח מהירות ופשטות רבה יותר בביצוע. למעשה, בדרך זו מצטמצמת ההסתברות לטעות למינימום וניתן לייצר מספר רב יותר של מוצרים בזמן קצר. לעתים קרובות מאוד, מכונות תפירה לייצור תיק עור מצוידות בשני זוגות מחטים הפועלות במקביל זו לזו ויוצרות שני תפרים בעלי מראה זהה.


באילו חומרים משתמשים לייצור תיק עור

כשמדובר בתיקים בעבודת יד, אין להשאיר דבר ליד המקרה. זו הסיבה שגם כשמדובר בתפרים, חשוב להבחין בחומר המשמש. התפרים נעשים כמעט תמיד עם חוט כותנה או ניילון.


האחרון הוא חומר סינטטי, למעשה הוא יוצר לראשונה במעבדה בשנת 1938, ומשמש לרוב לתפירת תיקי עור בשל קלותו ועמידותו המצוינת.


חוט הכותנה, לעומת זאת, הוא בהחלט יקר יותר, אבל הוא לא מאוד אלסטי, ומסיבה זו, זה יכול להיות קשה לעבוד. עם זאת, זה עושה את זה אפילו יותר עמיד.


סוג החוט והצבע נבחרים בהתאם לסוג העור לתפירה, מכיוון שחלקם עשויים להיות עמידים יותר מאחרים, וגם האפקט הסופי שנותן התפר לתיק נלקח בחשבון.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page