top of page

עור אמיתי -Tuscany

עודכן: 14 באוג׳ 2022

מהו עור שזוף צמחי?

במאמר זה נלמד על המקור והתכונות המיוחדות של עור שזוף צמחי, כיצד הוא מיוצר, באילו מוצרים הוא משמש וכיצד לטפל בסוג זה של עור. כמו כן, נבחן את היתרונות והחסרונות של עור שזוף צמחי ונדון בעורות דומים. אם אתם מחפשים מנקה ומרכך עור לכל מטרה, אנו ממליצים על חלב העור של צ'מברליין.


כיצד מיוצר עור שזוף ירקות?

בשר החיה נלקח לעיבוד, והעורות מומלחים במהירות. אם לא תמליח את העור ותשמור אותו לח, הוא יתחיל להירקב, וברגע שהוא מתחיל להירקב, זה נגמר. הריקבון הורס את הדגן, שהוא ללא ספק החלק החשוב ביותר בעור. אין דרך להחזיר את הסוג הזה של נזק, ומעט מאוד ניתן להציל לעור טוב. כאשר העורות המשומרות מגיעות למפעל הבורסקאות, מניחים אותן בבית קורות. בית הקורות הוא מתקן האחסון של העורות הירוקים.
משם שמים את העורות בבור סגירה, וזה בדיוק מה שזה נשמע. זה בור, או בתקופה המודרנית תוף, מלא ליים, ואנחנו לא מדברים על הפרי. ליים הוא חומר כימי חזק מאוד, ושורף את השיער מהעורות. בימים עברו, הבורסקאים נבנו על נהר כדי שיוכלו לזרוק את הסיד המיושן הישן לתוך הנהר. בסופו של דבר הנהרות היו כל כך מלאים בסיד, שהממשלה סגרה את רוב מפעלי הבורסק בארצות הברית.


מעט מאוד נשארו עד היום. שאר תהליך השיזוף הוא די פשוט. העורות מוחמצים, שמים בתוף נוסף של טאנין (תמצית קליפת העץ) לשיזוף, לחיצה, מיון וצביעה. אם אתה רוצה תצוגה מעמיקה יותר בפתחים וביציבות של שיזוף צמחי, אתה יכול לבדוק את הסרטון של תהליך ייצור באיטליה למטה.


איכות

בהתבסס על אומנות ושימוש זהיר בטכניקות מסורתיות שפותחו במשך מאות שנים, תהליך השיזוף הצמחי מביא לעור בעל מראה מובהק ועמידות ללא תחרות. אחת התכונות הטובות ביותר של עור שזוף צמחי היא שהוא מפתח פטינה לאורך זמן עם שימוש ממושך וחשיפה לסביבה. בשל התהליכים העדינים הכוללים מספר שבועות של טיפול, לעור השזוף הירקות יש אורך חיים ארוך בהרבה מעור שזוף בכרום. הוא נושם ומוצרים כמו נעליים שיוצרו איתו נעשים נוחים יותר ככל שמשתמשים בהם זמן רב יותר.


מראה חיצוני

בתהליך השיזוף הצמחי נעשה שימוש בחומר אורגני ובטאנינים טבעיים שמקורם בקליפות, עלים וענפים של עצים וצמחים. כתוצאה מכך נוצרים צבעים עשירים ועמוקים בגווני אדמה טבעיים כגון חומים, בז', צהוב ואדום. סיבי עור החיות המשמשים לעור נראים במוצר המוגמר, ומשווים לעור אותנטיות ואישיות שהופכת אותו לייחודי יותר.


לעור שזוף ירקות יש גם ניחוח עצי מתוק במיוחד המזוהה בדרך כלל עם עור. לכל פריט שנעשה מעור זה יש גוונים וניואנסים ייחודיים, המהווים סימן לאמיתות. חוסר העקביות בצבע ובגוון אינו פגם. במקום זאת, זה מאפיין תהליכי שיזוף טבעיים.

מוצרים עור שזוף ירקות משמש בדרך כלל

מוצרים העשויים מעור שזוף צמחי כוללים אוכפים, נרתיקים, חגורות, ארנקים, תיקים, נעליים וארנקים. בדרך כלל סוג זה של עור הוא נוקשה בהתחלה אבל נעשה גמיש יותר עם הזמן והשימוש. עור שזוף ירקות יקר יותר מעור כרום בשל זמני הייצור הארוכים יותר והטבע המלאכותי של תהליך השיזוף. הוא משמש בדרך כלל למוצרים מתקדמים.


היתרונות של עור שזוף ירקות

שיזוף ירקות הוא אולי צורת השיזוף שמייצרת את העור החזק ביותר. זהו סוג העור המשמש למוצרים כמו אוכפים או נרתיקים. זה עושה את זה כך שהוא קצת פחות גמיש, כך שהוא לא משמש למוצרים שדורשים הרבה נתינה. לדוגמה, נעליים כמעט אף פעם לא עשויות לחלוטין מעור שזוף טבעוני, אם כי הסוליות הקשוחות עשויות להיות. סוג זה של עור נחשק על ידי העוסקים בתחום הריפוד כי אתה יכול לקנות אותו כעור שלם.


גוגי עור משובחים בעבודת יד

סוגי עור אחרים, כמו עור שזוף כרום, נמצאים לרוב בצדדים, שהם רק חצי מהעור. בשל אופיו החזק, עור שזוף צמחי הוא סוג העור היחיד שניתן להטביע בעזרת כלי עבודה מורכבים. זה הופך אותו לחלק ממוצרים רבים, כגון נעליים או ארנקים, שעשויים בעיקר מעור כרום, אך יש להם שיבוץ כלים.


חסרונות של עור שזוף ירקות

החסרונות של שיטת השיזוף המשמשת לשיזוף צמחי מסורתי כוללים שימוש רב במים. לפחות ההפרשה אינה מזיקה לסביבה עקב החומרים האורגניים בהם נעשה שימוש. הזמן שלוקח לייצור אצווה של עור הוא כחודשיים, בהשוואה ליום אחד עבור עור כרום. העלות של עור כזה גבוהה גם בשל בעלי המלאכה המתמחים הנדרשים, תקופת השיזוף הארוכה יותר ופחות אוטומציה הכרוכה בכך. עם זאת, שיטה זו תומכת גם במסורת עשירה ומהווה מורשת תרבותית חשובה עבור מדינות רבות.


כיצד לטפל בעור שזוף ירקות

כדי שהעור הזה ייראה בצורה הטובה ביותר וכדי להגן על המראה שלו, חשוב להתייחס אליו בזהירות. הימנע מלאפשר למוצר העור שלך להירטב במיוחד בחודש הראשון לשימוש. לאחר חודש, העור הופך גמיש יותר וטוב יותר בדחיית טיפות מים. אם אתם מחפשים מנקה ומרכך עור לכל מטרה, אנו ממליצים על חלב העור של צ'מברליין.


הרחק את העור מחום ולעולם אל תייבש אותו, גם אם הוא נרטב. השתמש במברשות שיער בעלי חיים לניקוי, לא מוברש עשוי עם זיפים סינטטיים. נקה את המוצר פעם בשבוע אם אתה משתמש בו לעתים קרובות. מרחו שמן או קרם מרכך ישירות על העור, עבדו אותו לתוך הגרגר עם האצבעות. אתה יכול מדי פעם לעשות שעווה את מוצרי העור שלך כדי לשמור אותם במצב מעולה.

השוואה

כמו עור שזוף צמחי, עור כרום עובר את תהליך השיזוף אך משתמש בכימיקלים ובמלחים חומציים הדורשים תקופות קצרות יותר לטיפול בעור החיות. עור כרום רך יותר ובעל אפשרויות צבע רבות יותר בהשוואה לעור צמחי. אין לו את הניחוח המתוק הייחודי הקשור לעור שזוף ירקות.


עור שזוף ירקות מציג את הסיבים הטבעיים של עור החיה, אך אלה אינם נראים בעור כרום. עם זאת עור כרום זול יותר וזמין באופן נרחב בשל תהליך השיזוף האוטומטי וההתאמה לכל סוגי מוצרי העור.


סיכום

בעוד שעור צמחי יקר יותר מעור כרום, המאפיינים הרצויים הרבים שלו הם בחירה מצוינת עבור קונה העור הנבון. זה בר קיימא יותר, איכותי יותר ומשתפר עם הגיל. הוא מספק תמורה מצוינת לכסף הודות לעמידותו. זוהי גם קלאסיקה אופנתית שלעולם לא יוצאת מהאופנה.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Коментари


Post: Blog2_Post
bottom of page