top of page

עורות

מבוא


במאמר קצר זה, אנו נותנים לך הבנה קצרה של היסודות של העור ומדוע אנו משתמשים בעור מלא ממקור איטלקי עבור תיקי העור שלנו ואביזרים אחרים. נעסוק בנושאים הבאים:


מה זה עור?

מהו עור מלא?

מה זה שיזוף?

על עור שזוף כרום

על עור שזוף צמחי

עור מלא איטלקי

עור אגוזי צמר שזוף דגנים מלאים

מה זה עור?

עור הוא חומר גמיש ומגע עם היסטוריה הנמשכת אלפי שנים אחורה בזמן. הוא עשוי מעור של חיה מתה ובדרך כלל היום; מסתור פרה. במקום שהעור הזה יהפוך למוצר פסולת של החיה המתה, אפשר להפוך אותו לעורות עם שפע של שימושים.


זוהי שכבת העור הנקראת קוריום והחיבור שלה לגרגרים שעובדי עור מוצאים ערך רב. זה מורכב מחלבון קולגן הבנוי כסיבים ומקובץ לצרורות. השזירה של צרורות סיבים אלו מעניקה לעור את החוזק הייחודי שלו, המבנה, יכולת ההסתגלות, הגמישות, הגמישות ויכולת הנשימה. הסיבים עדינים יותר ושזורים קרוב יותר אל פני השטח של הדגן.


עור מלא


זה מוביל אותנו לשכבות העור השונות, בהן עור מלא זוכה להכרה נרחבת כעור האיכותי ביותר בשוק. כל גרגר העור משמש כמו גם ממשק קוריום (המכונה לעתים קרובות צומת קוריום). זה משאיר את הפגמים והקשיחות הטבועה על פני השטח. עם הזמן, עור זה יתרכך ויפתח פטינה עשירה, וישאיר אותו יותר ויותר יפה בזמן השימוש בו. פגמים בעור מלא עשויים להיות סימנים קטנים או פגמים עדינים. זה הופך כל חלק וחלק מעור מלא לייחודי.


העור הזה גם עמיד יותר ואם תדאג למוצר שלך שעשוי מעור מלא, זה יכול להיות השותף שלך לשארית חייך. זה גם יגדל יפה יותר בכל יום.


עכשיו כשאתה יודע מהו עור גרגר מלא, הבה נבחן את היסודות של שיזוף עורות.


מה זה שיזוף?

שיזוף הוא תהליך אשר משנה את האופי המורכב ביותר של עורות או מסתירים לחומר מתוחכם, עמיד ויציב המוכר לנו כעור. תהליך זה קיים בצורה כזו או אחרת כבר אלפי שנים. לפני תחילת תהליך השיזוף נדרשת סדרה של פעולות טרום שיזוף כגון השרייה, סיד ופיצול לצורך הכנת החומר. השיזוף כשלעצמו מתרחש בבית הבורסק שבו ניתן להשתמש בנוזלים, חומרים וכימיקלים שונים כדי לשנות את העור יחד עם תהליכים כמו מתיחה או נפילה. ישנן בעצם שתי שיטות שיזוף בשימוש היום בעולם; שיזוף כרום ושיזוף צמחי.


עור שזוף כרום

שיזוף בכרום פותח לקראת סוף המאה התשע עשרה ומאפשר ייצור המוני של עורות שזופים בכרום. זה נובע מהמהירות והיעילות של שיטה זו. כיום, עור שזוף כרום הוא ללא ספק הנפוץ ביותר בעולם. העור נמצא בשימוש נרחב למשל בבגדים, נעליים וריפוד.


שיזוף הכרום משתמש בכימיקלים כגון מלחי כרום. הכימיקלים יכולים להפוך את העור לעמיד במים וניתן לצבוע אותו בקלות בצבעים שונים. הוא מקבל משטח מגן שהרבה פעמים לא משתנה הרבה עם הזמן.


שיזוף בכרום הוא תהליך הרבה יותר מהיר של שיזוף בהשוואה לשיזוף צמחי. ניתן היה להשלים אצווה של עור שזוף כרום ביום אחד בעוד שהעור השזוף הצמחי עשוי להימשך עד 60 יום. זו הסיבה העיקרית לכך שעורות שזופים בכרום זולים הרבה יותר משזופים צמחיים. בתור תוצר סופי, עור הכרום מקבל תחושה מלאכותית יותר מזו שעור שזוף צמחי היה מקבל אי פעם. אבל יש גם הרבה וריאציות שונות של עור שזופים בכרום ומה עושה אותם טובים או רעים עבור סוגים שונים של מוצרים. שיזוף בכרום יכול גם להפוך את העור לרך וגמיש מאוד ועמיד - כל התכונות מתאימות להרבה מוצרים. מכיוון שזו גם שיטת שיזוף הרבה יותר בשימוש, היא משתמשת לעתים קרובות בטכניקות מודרניות שיכולות גם להפחית את ההשפעה הסביבתית בדרכים שונות.

עור שזוף צמחי

שיזוף ירקות הוא שיטת השיזוף המסורתית והטבעית מכולם. זה קיים כבר מאות שנים ומאז השתכלל בכל דרך אפשרית. העור ניתן גם למיחזור והוא מתכלה.


לשיזוף צמחי משתמשים בטאנינים (ומכאן המילה שיזוף). זהו חומר המופיע באופן טבעי בקליפה למשל. קליפת עצים כמו אלון, ערמונים, מנגרובים ועוד רבים משמשים למיצוי טאנינים שלתוכם טבולים העורות למשך מספר שבועות. העור מקבל ריח אדמתי, עצי וטבעי נפלא - אך השיטה יקרה בשל התהליך המסורתי, הצורך של בעלי מלאכה מיומנים וזמן הייצור הארוך.


אגוז צמר עור מלא שזוף צמחי

עור מלא איטלקי

עור איטלקי מלא מחזיק במאפיינים יוצאי דופן. זהו אחד מסוגי העור המסורתיים והמבוקשים ביותר בו הפטינה מתחזקת עם הזמן, ומותירה כל שרוול ייחודי להפליא. לא ממש ניתן להשוות את זה לחומרים אחרים. זה באמת חומר משלו.


חומרי אגוז צמר עור


הגישה המסורתית מעניקה לעור את ריחו הארצי. העור מקבל איכויות התיישנות נפלאות עם יכולת לפתח פטינה עשירה עם הזמן והשימוש. זה מרגיש אורגני וחי. יש לו עמידות וחוזק. זה לא סדיר וייחודי בצורה טבעית, עם אסתטיקה אמיתית.פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page