top of page

איך לנקות כתמים מתיקי עור?

עודכן: 15 במאי 2023

TUSCANA

תיקי עור איטלקיים לנשים וגברים בעבודת יד


עור הוא אחד החומרים העמידים ביותר. תיקי עור יחזיקו מעמד זמן רב ויוכתמו בשלב זה או אחר. אין לנו פתרון מושלם לכל בעיה הקשורה לעור שאתם עלולים להתמודד איתה, אבל להלן כמה עצות ,עזרה ראשונה לשמירה על יופיו של תיק העור שלכם. אם אתם מנסים את זה בבית, קחו בחשבון ששיטות ניקוי ביתיות עלולות לגרום לפעמים לנזק, משום שכל פיסת עור היא שונה. כדי להימנע מכך, בצעו תחילה בדיקה נקודתית בפינה נסתרת.

בואו נלמד איך לנקות כתמים מעור.

כתמי דיו: ללא ספק אחד הקשים להסרה. הסיבה לכך היא שהדיו הוא צבע, והוא עשוי כך שלא יהי ניתן להסרה. אם אתם רואים את הכתם בזמן שהוא טרי, נסו להשתמש בכל מוצר ניקוי עדין או לשפשף עם מטלית ואלכוהול במהירות. ישנם חומרים שונים המומלצים להסרת דיו, אך היזהרו. יש סיכוי טוב שכל מוצר שמסיר דיו יפגע גם בצבע תיק העור שלכם. אם סימני הדיו קטנים, לפעמים הם ייעלמו עם הזמן ללא כל טיפול. אם שום דבר לא עובד, אל ייאוש, עדיין אפשר להציל את תיק העור. עם זאת, תצטרכו לקחת את המוצר לאיש מקצוע, ושם הם אמורים לדעת איך להסיר כתמי דיו לא משנה כמה הם גדולים. עם כתמים קשים באמת, ייתכן שיהיה צורך לצבוע מחדש את האזור.

כתמי שתן של חיות בדרך כלל אינם גורמים נזק לעור. לרוב תספיק תמיסה עדינה של חומר ניקוי או סבון במים כדי להסיר את הכתם והריח. השתמשו במטלית לחה ונסו לספוג שתן ככל שתוכלו, אך שימו לב לא להשרות יתר על המידה את העור. לאחר מכן ניתן להשתמש בסבון מדולל או בתכשיר ניקוי אחר כדי לשטוף את האזור. אנו מציעים את Nature's Miracle, מוצר נהדר לניקוי כתמי חיות מחמד, זמין בחנויות לחיות מחמד. זכרו שבדיוק בזמן שאתם משתמשים במים על עור, עליכם לטפל בכל האזור באופן שווה מקצה לקצה. העור צריך להתייבש באופן שווה, אחרת יהיו בסופו של דבר כתמי מים.

כתמי שמן : לפני כמה שנים, הבן שלי הביא הביתה פיצה חמה וזרק אותה על השולחן, ממש על מעיל העור שלי. השמן שניגר מהפיצה הצליח לדלוף על העור. מה הסיכויים, נכון? הפתרון שלי למקרים כאלה הוא עמילן תירס, וזה עבד הפעם. אם שמים עמילן תירס על כתם השמן מיד, כנראה שהוא יספוג את השמן לפני שהעור ייספג, ובכך ינטרל את הכתם. כתמי שמן שכבר התייבשו ניתנים לטיפול גם כך, אך שיטה זו דורשת קצת סבלנות. שפשפו מעט עמילן תירס על הכתם והמשיכו לשפשף עד שתרגישו שהנקודה מתחממת. ייתכן שתצטרכו לעשות זאת מספר פעמים, אבל המשיכו לנסות ועמילן התירס בסופו של דבר יספוג את השמן. אם אין לכם עמילן תירס בהישג יד אתם יכולים לנסות להשתמש בטלק. עמילן תירס הוא "תרופה" ממש פשוטה ובטוחה. שווה לנסות על כל כתם שומני או . נתתי את העצה הזו לחברה שלי והיא הצליחה להסיר כתם שפתון בן שבוע.

כתמי מים :

אולי לא תחשבו שמים נקיים יגרמו להופעת כתמים על עור, אבל כן. גם מטיפות מים אקראיות. אם משהו רטוב נוגע בעור יופיעו מיד כתמי מים. עם זאת, הם ממש קלים להסרה. מה שאתם צריכים זה רק קצת מים וספוג נקי. המים לא צריכים להיות חמים מדי או קרים מדי, טמפרטורת החדר היא הטובה ביותר. מה שגורם לסימני מים להופיע ככתמים הוא נקודת התיחום, שאותם תרצו להעלים .איך לעשות את זה? פשוט עברו על כל האזור עם מים. יש לכסות את כל האזור הגלוי כך שההבדל הקל בצבע לא יהיה מורגש. אתם לא רוצים להשרות את העור, רק להרטיב אותו מעט. לשם כך, טבלו את הספוג במים, וסחטו אותו למצב יבש ככל האפשר . עברו בעדינות על כל פני השטח מבלי לשפשף. החלק עם הכתם יצטרך הכי הרבה מים, וקצת פחות בשאר האזורים. לאחר מכן כל האזור יתייבש באופן שווה, והכתמים ייעלמו .תנו לעור להתייבש באופן טבעי. שימוש בחום גבוה רק יגרום ליותר נזק .זכרו ! עור ומים לא הולכים טוב ביחד, שכן מים למעשה ייבשו את העור.

כדי לשמור על העור במצב טוב, השתמשו במרכך עור לאחר טיפול במים בכל פעם. מנקה, מרכך לעור הם בחירה טובה.

כתמי שומן :

אם אתם "תופסים" כתם שומן מוקדם, אולי תוכלו פשוט לנגב אותו עם מטלית יבשה. אם זה לא עובד, אל תנסו להשתמש במים כי זה לא יעבוד על כתמי שומן וזה פשוט ייבש את העור. במקום זאת, נסו להשתמש בעמילן תירס. פזרו כמות נדיבה על הנקודה המדוברת. אם הכתם עדיין שם, הניחו לעמילן התירס לשבת במשך כמה שעות או לילה. עמילן התירס בסופו של דבר יספוג את השומן ואז פשוט להבריש אותו.

כתמים כהים :

תערובת של קרם אבנית ומיץ לימון עובדת בצורה הטובה ביותר עבור כתמים כהים מכיוון שיש לזה אפקט הלבנה עדין. אלה יכולים להיות כתמים מאוכל או דם, למשל. מערבבים חלקים שווים של מיץ לימון וקרם טרטר ומכסים את הכתם בתערובת. הניחו על הכתם למשך 10 דקות. נגבו עם מטלית רטובה. אם עדיין קיימות שאריות, ניתן להוסיף כמה טיפות של אלכוהול עדין למים ולהשתמש בתערובת זו כדי לנקות שוב את האזור. כאשר האזור מתייבש, מרחו מרכך עור כדי לשמור על העור רך ומבריק.

מסקנה ללמוד כיצד להסיר כתמים מעור זה לא כל כך קשה. כמובן, ישנם מצבים שבהם שום כלים וידע לא יעזרו להציל את המוצר העור. לכן, הרבה יותר טוב וקל פשוט לטפל במוצרי העור. זה הזמן שבו בלסם לטיפול בעור שלנו יהפוך לחבר שאין לו תחליף. אבל אנחנו, בני האדם, נוטים לעשות טעויות, ואסור לנו להעניש את עצמנו אם משהו אכן קרה . הטיפים שהוזכרו לעיל יעזרו לכם במצבים מסוימים. במיוחד אם שיטות אלו מיושמות מיד לאחר התקלה. אם לא, ובכן, אז אתה יכולים להגיע לחנות לקנות תיק חדש.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page