top of page

תיקי עור טבעוני

עודכן: 20 באוק׳ 2021

ההבדל בין

אמיתי לבין תיקים מעור טבעוני (לרוב פלסטיק !!)

אם תתחילו לחפש על עור טבעוני תוכלו להיתקל באלפי מאמרים בהם חלק מהמאמרים ידברו בעד העור, כי עור הוא דבר שמחזיק שנים והוא טוב יותר לסביבה. בעוד שאחרים ידברו על הימנעות מעור עקב ההמתה הלא מוסרית של בעלי חיים. אבל בסופו של דבר כולם בוחרים את מה שהם מרגישים הכי בנוח איתו.

בואו נתמקד תחילה בעובדות. טבעונות טובה לסביבה. אם אתם בדיאטה על בסיס צמחי ונמנעים מכל סוג של מוצרים מהחי בתזונה שלכם.

האם זה יפסיק את גידול בעלי החיים והכוכב יהפוך לירוק ...? !

ההתחממות הגלובלית יוצאת מהחלון.... הלוואי שזה היה כל כך פשוט אבל לצערי זה לא. ובכן, ישנם גורמים נוספים המובילים להתחממות כדור הארץ,אחד מהם הוא פלסטיק!

עכשיו כמה עובדות על עור טבעוני. רוב הפעמים, למעשה כמעט תמיד, עור טבעוני עשוי מעור דמוי עור, או עור PU (אלא אם כן מדובר על עור אננס או עור עשוי ירקות מסוג אחר, וזו הדרך החדשנית ביותר להתייחס לבעיות עור, למרות שזה ייקח שנים לפני שנראה את אלה פופולריים בשוק.)

בואו נחזור. דמוי עור / עור PU המכונה עור פלסטי. אה כן, פלסטיק הוא האויב הגדול ביותר לסביבה ואחת הסיבות העיקריות לגרימת התחממות כדור הארץ ,מכיוון שהוא אינו ניתן למחזור. בואו נהיה כנים שגם אם אתם פעילים בעד בעלי חיים ולא אכפת לכם מהסביבה באותה מידה, עדיין נותרה העובדה שכל מיני תיקי עור מזויפים נוצרים באופן שמשחרר רעלים לסביבה, ופוגע לא רק בבני אדם אלא גם בבעלי חיים (במיוחד יצורי ים). יש עוד דבר אחד שתפס את עיניי והגיע לי כהלם על עור PU. אם תנסו לגלות כיצד עושים עור PU ומדוע עור PU מחזיק מעמד יותר מעור, הוא מכיוון שעור PU אינו אלא עור !!(עור בעלי חיים) עם ציפוי כימי של פוליאוריתן. כן, זה נכון ! כל הכסאות, הנעליים, התיקים וכו 'שאינם מעור, עשויים למעשה מעור מפוצל הצבוע בפוליאוריתן. לפני שתמשיכו להגיד את השורה "כן, אבל זה עדיין לא נותן לך תירוץ להרוג בעלי חיים" אני חייב לומר, שאנחנו לא. מה שמביא אותנו לשאלה מרכזית נוספת. האם בעלי חיים משמשים רק עבור תעשיית העור ? למעשה, רוב יצרני העור מקבלים את עורם מתעשיית הבשר, כאשר עור הוא תוצר לוואי של ענף הבשר. אין שום דרך שחקלאות בעלי חיים עבור עור בלבד יכולה להיות רווחית לתעשיית העור. הרשו לי לתת לכם מושג לגבי חישוב אופן הפעולה של עור טלה מכיוון שרוב המוצרים שלנו עשויים עור טלה. עלות גידול טלה למשך שנתיים היא בערך (300 $). זה כולל מזון ומקלט, מלבד שעות העבודה האנושיות ,עד שמדובר בחיה שגדלה באופן מלא (בערך 30-35 ק"ג) עור של החיה שגדלה במלואה נמכר בסביבות 3 $ - 5 $ ואילו עלות בשר עולה (6 $) לק"ג. אז ההוצאה של 300 $ למכירת עורו של בעל חיים במחיר של 5 $ לא הגיונית כלל. את בעלי חיים מגדלים בעבור החלב והבשר שלהם והעור הוא רק בונוס. עור הוא תוצר לוואי של ענף הבשר. לאחר שהחיה הומתה בשל בשרה, העור מושלך. תעשיית העור משתמשת בחומר המושלך הזה כדי לייצר ממנו מוצרים. אם בכלל, תעשיית העור תומכת בשימור וניצול חכם של משאבים. העובדה העיקרית הנוספת שעולה בחשבון היא שאם קונים מוצרי עור מלא הם בדרך כלל בסופו של דבר מחזיקים שנים ,אפילו עם בלאי רגיל. ישנם מותגים שנותנים אחריות של 100 שנה על המוצרים שלהם. בדרך כלל לאדם יש מקסימום 3-4 זוגות נעליים רשמיות ו 1-2 תיקים ואילו עור פלסטי הוא מוצר שצריך להשקיע בו כל 6 חודשים עד שנה עם שימוש קבוע.

לסיום ..על מנת לומר איזה עור עדיף או שפוגע יותר בסביבה, כדאי לדעת את שני הצדדים של הסיפור בכדי לקבל החלטה חכמה.


Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page