top of page

מהם ההבדלים בין עור אמיתי ועור PUישנם סוגים שונים של מוצרים המכונים "עור", אך האם אתה יודע מה ההבדל בין עור PU (עור פוליאוריתן) לעור אמיתי? תן לנו להסביר לך את זה.

ברור שעור אמיתי הוא חומר עדיף למגוון רחב של מוצרים. זה ידוע בחוסן שלו ובמראה האטרקטיבי שלו. יש הרבה דפוקים לא יקרים שנועדו לחקות את ההצעה האמיתית במראה רק. מוצרים אלה עשויים מחומרים זולים שאינם יכולים לעמוד במבחן הזמן. כקונה, חיוני להבין את ההבדל בין עור אמיתי ומוצרי חיקוי - במיוחד עור PU.

מהו עור PU?

עור PU, הידוע גם בשם עור סינטטי, זהו חיקוי של העור האמיתי שנוצר מפוליאוריתן, פלסטיק בעל תחושה והיבט דומה לעור, אך ללא מעורבות של בעלי חיים. 100% עור PU הוא חומר מלאכותי או עור מלאכותי שאינו מערב בעלי חיים. עור PU נחשב לעור טבעוני.

הדרך הנפוצה ביותר ליצור עור PU היא שימוש בכיסוי של פוליאוריטן פלסטיק או ציפוי פוליאוריטן ולמרוח אותו על בסיס העשוי מסיבים (בדרך כלל פוליאסטר). ניתן לשלב את עור ה-PU עם עור אמיתי כדי ליצור משהו שנקרא עור "יציקה כפולה". עור "היציקה הכפולה" יכול להשתמש בבסיס של עור אמיתי מחולק אשר מכוסה מאוחר יותר בשכבת PVC או PU.

לעור ה-PU יש בדרך כלל מרקם זהה לעור החיה (עור אמיתי), אך ברוב המקרים, הוא קל יותר, ויחד עם זאת אינו עמיד כמו עור אמיתי ונוטה להיקרע בקלות. הוא גם עמיד יותר לאור השמש, וזו הסיבה שהוא משמש לעתים קרובות לכיסוי מושבי רכב וריהוט דמוי עור.

לגבי תחזוקה, ניתן לייצר את עור ה-PU גם בסט גדול יותר של טקסטורות וצבעים.


בניגוד לעור אמיתי, עור PU אינו נושם באותה מידה. עם זאת, הוא נושם יותר מאשר סוגים אחרים של עור סינטטי, כגון PVC. בעוד שעור אמיתי נוטה להפוך לאטרקטיבי יותר ורך יותר בשעות נוספות, זה לא המקרה עם עור PU, שישמור על מראה ותחושה אחידים לאורך כל חייו. ולבסוף, עור PU נוטה להיות זול משמעותית מעור אמיתי.

איך אתה יכול לזהות עור PU?

תלוי אם אתה מחפש עור PU או עור אותנטי, עדיף להבין כיצד להבחין ביניהם. נניח שאתה קונה תיק עור, השיטה הפשוטה ביותר להבחין היא על ידי התבוננות בתג או בתיאור. במקרים מסוימים, ייתכן שלמוצרים אין תג, כך שהיכולת לדעת את ההבחנות תהיה שימושית.

ההבדל העיקרי שתמצא הוא ההוצאה. עור PU בדרך כלל יהיה פחות יקר מעור אמיתי מכיוון שהוא פשוט יותר לייצור וחומר זול בהרבה.

לעור PU יהיה ריח ייחודי מכיוון שהוא חומר סינטטי. ל-PU יהיה ריח פלסטי או כימי שלא יהיה לעור אמיתי.

ביצוע בדיקת מים היא גם דרך קלה להבין אם מדובר בעור אמיתי או מזויף. למרות שלא מומלץ לעשות בדיקת מים לפריט שאין בבעלותך, עור אמיתי יספוג את המים. עור PU לא יספוג את המים.

אם יש לך עין חדה, ייתכן שתוכל להבחין בהבדל רק על ידי התבוננות במוצר. לעור אמיתי יהיו כמה פגמים ויש לו גרגר אמיתי, זה מה שנותן לתיקים שלנו את המראה הוינטג'י שלהם. עור PU למעשה ייראה מזויף, וכמעט יהיה בעל מראה מרקם אידיאלי ומעוצב.

עור מלאכותי

עור מלאכותי ידוע בשמות רבים, כולל "עור", "עור מלאכותי", "עור טבעוני", "עור PU" ו"עור"

מה זה דמוי עור?

דמוי עור הוא אחד מכמה שמות שניתנו לעור מלאכותי או סינתטי. שמות אלו משמשים לעתים קרובות לתיאור שימושים סופיים ספציפיים של מוצרי עור סינטטי כגון עור מלאכותי (ריפוד לספות, כיסא ומראש המיטה), דמוי עור (ריפוד רכב, ביגוד) וקוסקין (מוצרי צריכה). ישנם שני סוגים עיקריים של בניית עור מלאכותי: פוליאוריטן ("PU") ופוליוויניל כלוריד (PVC).

האם עור PU זהה לעור סינטטי?

התשובה הקצרה היא, כן. עור PU, הידוע גם בשם עור סינטטי, הוא גרסה סינתטית של עור אמיתי. זה נראה כמו עור אמיתי ויש לו את אותה התחושה והמראה אבל זה לא פוגע בבעלי חיים בשום צורה. עם זאת, הוא לא מחזיק מעמד כמעט כמו עור אמיתי ויתחיל להיסדק עם הזמן.

יתרונות וחסרונות של עור PU

כשמדובר ברכישת מוצר מעור, יש הרבה שיקולים לעשות. השאלה הכי בסיסית כמובן היא איזה סוג עור אתה רוצה? יש כמובן עור אמיתי, אבל יש גם חומרים סינתטיים כמו עור שעשויים להיראות כמו עור; ויש עור PU, שהוא בכלל לא עור מבחינה טכנית.

יתרונות עור PU:

- עור PU זול יותר לייצור, ולכן זול יותר לרכישה

-מכיוון שעור PU עשוי מפלסטיק, הוא נוטה להיות קל לניקוי

חסרונות עור PU:

-עור PU לא יחזיק מעמד זמן רב

- זה לא מתכופף טוב

- עור PU ייסדק ויתקלף עם הזמן

- עור PU אינו מפתח פטינה

האם עור PU מתקלף?

עור אמיתי אינו מתקלף, נקרע או מתקלף. למרות שזה עשוי להיות רק גימור לא יציב או צבע לאחר השוק שמתקלף, לעתים קרובות יותר, עור מתקלף הוא למעשה חומר סינתטי זול של פוליאוריטן (PU) הנקרא דמוי עור.

איך מונעים מעור PU להיסדק?

באזורים כאלה, עור ה-PU מתחיל להיסדק והופך דביק. לכן יש חשיבות רבה לניקיון ותחזוקה שוטפים. בעת הצורך, יש לאבק עור PU במטלית יבשה או מעט לחה נטולת מוך.

האם עור PU טוב כמו עור אמיתי?

עור PU עשוי מפולימרים סינתטיים, שנוצרים על ידי הוספת חומרים פלסטיים, חומרי צבע ושמנים לשרף פולימרי.

אין ספק שעור אמיתי עדיף על עור PU. עור אמיתי לא רק נראה טוב יותר, אלא הוא גם עמיד יותר. עור אמיתי הוא גם מלא אופי וייישן יפה. עור PU, לעומת זאת, אינו עמיד כל כך וייסדק ויתקלף עם הזמן.

היתרונות העיקריים שאנשים רואים עם עור PU הם עלות נמוכה יותר, קלות תחזוקה, והיכולת לקבל את המראה והתחושה של העור של סוגים שונים של בעלי חיים. החיסרון הגדול ביותר של עור PU הוא שהוא לא יחזיק מעמד לאורך זמן כמו עור אמיתי, מכיוון שהוא לא עשוי מעור טבעי של חיות. סביר להניח שגם יהיה לו הרבה פחות מראה וינטג'י, וזה חלק גדול מהסיבה שאנשים קונים עור מלכתחילה.

כיצד לנקות עור PU?

כאשר מדובר ברוב הכתמים, תרצו לבחור תחילה חומר ניקוי עדין עבור הבד. חלק מחומרי הניקוי החזקים יותר יכולים למעשה להזיק לעור המזויף! לנזילות ספציפיות כגון קפה או מיץ, עדיף לנקות עם חומר ניקוי עדין ולסגור את הספוג כשתסיים.

- בבקבוק ספריי, מערבבים ככף חומר ניקוי עם מספיק מים למילוי הבקבוק.

- לנער במרץ

- מרססים את התערובת על מגבת נקייה.

- נגב את הכתם.

- ניתן ליישם קרצוף עדין על כתמים חמורים יותר.

פוסטים אחרונים

הצג הכול
Post: Blog2_Post
bottom of page